HomeIzdvojenoKošarkaši Slobode pobjedom nad Studentom osvojili kup RKS Tuzla

Košarkaši Slobode pobjedom nad Studentom osvojili kup RKS Tuzla

U finalnom susretu kupa RKS Tuzla za finalni turnir sistema “A” kupa “Mirza Delibašić” snage su odmjerili gradski rivali iz Tuzle. Ekipe Slobode i Studenta u prilično popunjenoj maloj dvorani sportskog centra Mejdan pružile su dobru košarkašku predstavu iako se radi o dva različita ranga takmičenja, ali crveno-crni su očekivano slavili i plasirali se u narednu rundu takmičenja. Publika na tribinama mogla je uživati u lijepim potezima pa su čak u nekoliko trenutaka svjedočili i rezultatskoj neizvjesnosti, no ipak krajnji ishod meča nije bio upitan.

Iako su prvo vodstvo zabilježili gosti sa par otvorenih šuteva, Sloboda je vrlo brzo opravdala ulogu favorita i do kraja prvog perioda igre preuzela konce igre u svoje ruke. Druga dionice bila je rezultatski izjednačena, ali su domaći i dalje održavali dvocifrenu rezultatsku prednost sa kojom se otišlo na veliki odmor. U drugom dijelu utakmice vidjeli smo dosta tvrdu i neefikasnu treću četvrtinu, a u posljednjem periodu utakmice domaći igrači su ubacili u brzinu više i najefikasnijom četvrtinom postavili konačan rezultat 75:51 (24:13; 15:15; 9:12; 27:21).

Oba trenera imala su dosta rotacija u svojim petorkama tako da su kod domaćih svi igrači dobili priliku za igru. U redovima crveno-crnih 11 od 12 igrača upisalo se u strijelce dok to nije pošlo za rukom jedino članu juniorske selekcije OKK Sloboda Ajdinu Ćosiću koji još uvijek bilježi svoje prve seniorske minute. Najefikasniji je bio Ibrahim Durmo sa novim double-double učinkom od 21 poen i 10 skokova, a vrijedi istaći i odličnu partiju Nedima Omerovića koji je uz svoja četiri postignuta poena uhvatio i 12 skokova. Kada je riječ o gostima, najbolju partiju pružio je nekadašnji igrač Slobode Mirza Hrnčić sa 22 poena i 11 skokova.

Ekipa Slobode nastavlja svoj put na finalnom turniru sistema “A” kupa “Mirza Delibašić”, a već u nedjelju igrače trenera Nedima Džemića očekuje novi susret u Mejdanu kada u Tuzlu stiže ekipa Sparsa. Utakmica 10. kola Prvenstva BiH na rasporedu je u nedjelju od 19,00 sati.