HomeVijestiŽiviniceRK Konnjuh poražen od tuzlanske Slobode samo jednim golom razlike

RK Konnjuh poražen od tuzlanske Slobode samo jednim golom razlike

Sinoć smo u Mejdanu u Tuzli odigrali kantonalni derbi protiv ekipe Slobode.
Utakmica je u svakom smislu opravdala očekivanja derbija i pružila izuzetno borbenu i neizvjesu igru do posljednjih sekundi.
Tuzlaci su imali više sreće i slavili sa jednim golom prednosti te im ovom prilikom iskreno čestitamo.
Utakmicu otvaramo odlično sa strpljivim napadom punim koncentracije a odbrana čvrsta i angažovana, golman na golu također.
Nakon početnog vodstva domaćina od 1:0 preokrenuli smo na 1:2 i takvu prednost od jedan razlike održavali do sredine poluvremena. Sloboda izjednačava na 7:7 te sa igračem više u polju prelazi u vodstvo 8:7.
Tada Tuzlaci koriste brojniju postavu i povećavaju prednost na plus 2 prvi puta u meču, rezultat je 9:7.
Ne posustajemo te nakon isteka kazne za našeg igrača ponovo održavamo rezultat u egalu. Imala je sloboda i 12:10 međutim naši igrači borbenije igraju u drugom dijelu prvog poluvremena te u posljednjoj minuti prvog dijela prelazimo u vodstvo 15:16. Domaći igrači koriste vrijeme za organizovanje posljednjeg napada i poentiraju te se na odmor odlazi pri rezultatu 16:16.
Drugo poluvrijeme igramo veoma čvrsto u odbrani, funkcionisalo je sve veoma dobro, branimo se i organizacijom napada veoma pametno i strpljivo Husić pogađa i ponovo vodimo 16:17.
Odbrana nam je u tim trenutcima izgledala fantastično uz odličnog Kamberovića na golu, branimo se i imamo polukontru za plus dva, Modrić postiže pogodaka ali ga sudije poništavaju, vraćamo se u odbranu i ponovo sprečavamo napad Slobode, brzom tranzicijom smo izborili penal.
Husić je pogodio sa penala, međutim sudije opet poništavaju gol kao i prethodni, “sviraju” gaženje linije.
Ne uspijevamo da povedemo sa dva gola prednosti te sloboda iz četvrtog pokušaja napokon pogađa za 17:17.
Brza organizacija napada u leđa protivničkim igračima te Dautović pogađa za 17:18.
Nakon ozjednačenja i pogotka domaćina rezultat 18:18 se zadržao na semaforu naredne 4 minute, odbrane su bile odlične sa puno energija a golmani na golu nesavladivi. Derbi je bio u tim trenutcima prava riječ koja opisuje ovaj meč.
Na golu Kamberović veoma požrtvovan a nakon dosuđenog penala za domaćina, Čabaravdić brani šut Ovčine.
Svoj napda nismo iskoristili i Sloboda pogađa za 19:18.
Tada domaći igrači izgledaju bolje na terenu i širim rosterom osvježavaju snage u polju.
To im donosi rezultatsku prednost u 45.minuti od plus 3 te je rezultat na semaforu 21:18.
U tim trenutcima se ponovo vraćamo u meč, nakon odlično odbranjenog penala Čabaravdića u napadu Smajić pogađa za smanjenje vodstva, 21:19.
Potpuno se vraćamo u meč kada pogađa Modrić za 22:20 pri čemu je iznudio isključenje domaćeg igrača.
Naredni napad Kamberović ponovo sjajan na golu te Smajić sa našeg dijela terena pogađa prazan gol Tuzlaka i dolazimo na minus jedan, 22:21.
Ponovo domaćin pravi seriju od plus dva i ima prednost 24:21, tada trener Kadić uzima time out.
Narednih nekoliko minuta domaćin održava prednost od plus tri do rezultata 26:23.
Igrao se 52.minut te smo imali furioznu završnicu sa mnogo energije. U tim trenutcima sudije pokazuju ,nakon spornog detalja, našem treneru Kadiću crveni karton pa ćemo kraj susreta privesti sa jednim igračem manje u polju. U takvom omjeru snaga stižemo do 27:25 pa onda iz kontre i do rezultata 27:26. Brojniji u polju igrači Slobode u naredna četiri napada ne pogađaju gol ali ni mi ne koristimo svoje šanse u napadu nakon tehničkih grešaka.
Ponovo se branimo i imamo 30 sekundi da izjednačimo rezultat, na žalost ponovo tehnička greša, Sloboda je u posjedu lopte i domaći trener poziva time out. Nakon time outa domaćin ima 20 sekundi za napad, ne koriste isti te smo mi u posljednjih 6 sekundi imali loptu u svom posjedu, pokušaj Artema Iunina sa polovine terena odlazi tik pored stative i domaćin odnosi pobjedu, 27:26.

Ostaje žal za propuštenim prilikama jer smo uložili maksimum napora i ponosno ostavili srce na terenu.
Pojedine odluke ostavljamo da komentarišu gledaoci a mi se okrećemo narednom meču kada u subotu dočekujemo RK Gradačac na svom terenu.

Veliko hvala našim navijačima koji su došli u Mejdan, bilo je uživanje slušati kada se ponosno orilo Konjuh Konjuh. Hvala Vam, Vi ste naša snaga.

U golgeterskom smislu su se istakli Husić i Smajić sa po 7, 4 Iunin, po 3 su dali Modrić i Dautović i 2 Klopić.