
Delegacija Općine Kalesija, predvođena načelnikom Nerminom Mujkanovićem i predsjedavajućim Općinskog vijeća Damirom Džafićem, položila je cvijeće i odala počast prvoj civilnoj žrtvi agresije na općinu Kalesija Nefisi Osmančević, kao i svim ubijenim s područja Mjesne zajednice Jelovo Brdo i Gojčin.
Okupacijom ovih naselja krenuli su daljnji napadi na teritoriji općine, ali zahvaljujući borcima Armije RBiH neprijatelj je zaustavljen.
Delegacija Općine Kalesija, predvođena načelnikom Nerminom Mujkanovićem i predsjedavajućim Općinskog vijeća Damirom Džafićem, položila je cvijeće i odala počast prvoj civilnoj žrtvi agresije na općinu Kalesija Nefisi Osmančević, kao i svim ubijenim s područja Mjesne zajednice Jelovo Brdo i Gojčin.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
U svom obraćanju načelnik Mujkanović je kazao da mlađim generacijama treba pričati o 2. maju, danu kada je Jugoslovenska narodna armija, “potpomognuta lokalnim četničkim jedinicama, okupirala Jelovo Brdo i Gojčin”.
Također, dodao je da treba pričati i o ubistvu Nefise Osmančević, koja je u vrijeme ubistva bila civil, a taj dan su ranjene još dvije osobe koje su također bili civili.
– Okupacijom ovih naselja krenuli su daljnji napadi na teritoriji općine, ali zahvaljujući borcima Armije Republike Bosne i Hercegovine neprijatelj je zaustavljen i zahvaljujući šehidima, poginulim borcima, RVI te časnim borcima Armije danas imamo slobodnu teritoriju, imamo državu BiH i sa ponosom možemo izgovoriti ime naše domovine – kazao je Mujkanović.
Počast ubijenima odali su i predstavnici Vijeća MZ, boračke organizacije i udruženja, predstavnici političkih partija i stranaka, saopćeno je iz Press službe Općine Kalesija.
Dnevni avaz/ASinfo





















